Temel Silahlı

Temel Silahlı

Temel Silahlı

Manavgat Özel Güvenlik ve Eğitim Hizmetleri kursiyerlerine verdiği silah eğitimi ile müdahale, ihtiyaç halinde silah kullanımı, kullanma yetki ve sınırları, kullanma yeri ve şekli gibi pek çok eğitimi veriyor.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan, 21 yaşını doldurmuş, en az lise mezunlarının katılabildiği, 120 saat ve 11 farklı ders verilen özel güvenlik eğitimi türüdür.

Eğitimin tamamlanmasının ardından, Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü denetiminde test yöntemiyle yapılan sertifika sınavında temel derslerden toplam 100 soru ve silahlı bölümden 25 soru sorulur. Uygulamalı atış eğitimi ile 5 mermi atarak sınav tamalanır. 100 sorudan her bir sorunun puan değeri 1 olup en az 60 puan (60 soru) almak gerekir. Aynı şekilde 25 adet sorunun her birinin değeri 2 puan ve atış esnasındaki her isabetli vuruş adetinin değeri ise 10 puandır. Yapılan atış ile silah bilgisi soruları beraber değerlendirilmekte olup ortalamada en az 60 ve üstü alan bütün Silahlı Özel Güvenlik adayları Sertifika hakkı kazanmış olur.

Özel güvenlik sınavında başarılı olan adaylarımıza  silahlı özel güvenlik sertifikası verilmektedir.

 

SİLAHLI GÜVENLİK TEMEL EĞİTİMİ (120 Saat)
DERSLER Saat
Özel Güvenlik Hukuku ve Kişi Hakları 20
Güvenlik Tedbirleri 20
Etkili İletişim 12
Temel İlk Yardım 10
Kalabalık Yönetimi 10
Kişi Koruma 9
Yangın Eğitimi 8
Güvenlik Sistem ve Cihazları 5
Genel Kollukla İlişkiler 4
Uyuşturucu Madde Bilgisi 2
   
   
SİLAHLI GÜVENLİK TEMEL EĞİTİMİ (+20 Saat)
Silah Bilgisi ve Atış 20
Toplam 120